Gdzie warto pojechać zimą w Polsce, aby móc się dobrze bawić? Zimowy weekend oraz ferie można spędzić w wielu urokliwych miejscach, gdzie będzie można pojeździć na nartach, sankach, itd.

Polska zima jest naprawdę piękna. Warto odwiedzić góry, gdzie można liczyć na piękny krajobraz i ciekawe miejsca. Wyjazd weekendowy będzie dobrym pomysłem na to, aby odpocząć po wyzwaniach całego tygodnia. Gdzie warto pojechać zimą w Polsce?

Zakopane i Tatry na wyciągnięcie ręki

To chyba jedna z najbardziej oczywistych propozycji, która przychodzi na myśl. Trzeba przyznać, że stolica Tatr to jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc. Nie oznacza to jednak tego, że trzeba nocować właśnie tam. Warto wybrać mniejsze miejscowości, jakie znajdują się w okolicy, m.in. Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Poronin, Kotelnica Białczańska. Nie w samym zakopanym czeka tylko stok narciarski. Takich miejsc w tych okolicach jest ogromna ilość, więc każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie miejsce. Oczywiście, można tu też wypoczywać nieco spokojniej, spacerując szlakami turystycznymi, wykorzystując kulig oraz inne atrakcje, na jakie w tym regionie zawsze można liczyć. 

Gdzie warto pojechać zimą w Polsce? Nad Bałtyk!

Jest wiele miejsc w Polsce, jakie typowo znane są ze stoków dla narciarzy. M.in. te, jakie leżą na terenie Gór Izerskich. Mało kto myśli o tym, aby pojechać nad Bałtyk. Szkoda! Bo polskie morze o tej porze jest równie piękne, co latem i można spędzić tam naprawdę udane ferie zimowe. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby wyjechać do Trójmiasta, do Kołobrzegu, a nawet do Międzyzdrojów, gdzie znaleźć można wiele ośrodków otwartych przez cały rok. Może nie sprzyja to długim kąpielom w wodach morskich, ale przecież zawsze można dołączyć do Morsów! Jest wiele takich grup, jakie niejeden weekend zimą udają się właśnie w te regiony, aby móc wspólnie morsować.

Zimowy weekend w Polsce – Karpacz

To chyba kolejna miejscowość, która znajduje się na drugim miejscu, zaraz po stolicy Tatr. Trzeba przyznać, że jest to miasto, jakie wypełnione jest osobami, które łakną zimy, śniegu i wszystkim co się z tym wiąże. Narciarstwo jest tu dyscypliną numer jeden, a stoki są oblegane od rana do wieczora. Nie brakuje tu też tras, jakie przeznaczone są dla osób trenujących narciarstwo biegowe. Będąc tutaj nie można jednak zapomnieć o tym, aby odwiedzić każdy zabytek, który znajduje się na tym terenie. Wśród takich miejsc wyliczyć można:

  • Świątynię Wang;
  • Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z klocków LEGO;
  • Prywatne Muzeum Gier Video;
  • Park Bajek;
  • Miejskie Muzeum Zabawek;
  • Skocznia narciarska Orlinek;
  • Muzeum Sportu i Turystyki.

Karpacz to świetna baza wypadowa, gdzie warto jechać zimą. Tutaj góry zimą mają naprawdę wiele do zaoferowania.

Weekend zimą w Polsce – Beskid Śląski

Chociaż w te rejony warto przyjechać na dłuższy wypoczynek, np. na tydzień lub dwa ferie. W tym regionie naprawdę nie ma co narzekać na nudę. Nie dość, że do dyspozycji są różne stoki dla narciarzy, to warto zobaczyć także tutejsze atrakcje dla turystów. Gdzie najlepiej się tutaj zatrzymać? Wśród topowych miejscowości wymienia się Wisła, która związana jest z Adamem Małyszem. Jednak na wyciągnięcie ręki znajduje się także Szczyrk, Istebna oraz Ustroń. Można również pomyśleć o tym, aby zatrzymać się w Cieszynie, gdzie na wyciągnięcie ręki będzie miało się granicę z Czechami. Tak więc ten region to idealne miejsce dla osób, które zastanawiają się nad tym, gdzie pojechać zimą w Polsce. O każdej porze dnia można zawsze znaleźć coś, co pomoże spędzić tutaj aktywnie czas.

Weekend w Polsce zimą w miejscach nieoczywistych

Czy ktoś pomyślałby o tym, aby zimowy krajobraz podziwiać na Mazurach? Wątpliwe. A jednak może być to krok, który pokaże, że człowiek jest w stanie naprawdę dużo stracić. Tym bardziej że będąc tutaj w okresie zimowym, można poznać zupełnie nową dyscyplinę. Mianowicie żeglarstwo lodowe, które uprawia się na bojerach. Nie można mówić co to dokładnie jest, ponieważ wzbudzi to ogromną ciekawość i chęć odkrycia całej prawdy. Mazury dają również doskonałą okazję do morsowania.

Gdzie jechać zimą w Polsce? Wymienić można tak naprawdę jeszcze wiele fantastycznych miejsc. Zimowy wyjazd w Bieszczady jest jak najbardziej wskazany. Puszcza Białowieska oferuje piękne miejsca. Ciekawe propozycje można znaleźć na Szlaku Orlich Gniazd. Spisz to kolejne miasto, gdzie można wybrać się zimą. Jak więc widać piękne miejsca zimą można w Polsce znaleźć w wielu regionach. Wakacje zimowe w Polsce będą udane.