Bezdyskusyjnie, posiadanie zdrowej relacji ze współpracownikami to jeden z najczęściej oczekiwanych aspektów w pracy. Praca w grupie nierzadko wymaga stosowania kompromisów, jednak okazywanie sympatii drugiej osobie potrafi doskonale rzutować na dalszą współpracę. Stąd warto pomyśleć o drobnych upominkach z okazji świąt, urodzin bądź imienin. Mały gest w połączeniu ze szczerymi życzeniami i ciepłymi myślami jest zawsze na wagę złota. Przedstawiamy propozycje idealnych prezentów dla współpracowników.

Czy warto kupować prezent dla współpracowników?

Ciężko jest podważyć fakt, że współcześnie ludzie żyją w strasznym pędzie, który zaczyna wypierać sprawianie drobnych przyjemności wobec bliskich osób. W naszym najbliższym otoczeniu znajdują się także osoby, z którymi pracujemy, być może dzielimy także jeden pokój przez 8 godzin dziennie. Niejednokrotnie spędza się z nimi więcej czasu niż z członkami rodziny. Widzimy się w różnych sytuacjach życiowych, dlatego warto dbać o jakość tych relacji. Okazywanie sympatii w formie drobnych gestów warto przypieczętować skromnym podarunkiem. Nie musi być on drogi, w takich sytuacjach szczególnie liczy się gest. Samo dawanie prezentów i sprawianie radości u innych jest znakomitym uczuciem, którego nie warto się pozbawiać. 

Jaki jest dobry pomysł na prezent dla współpracowników? 

Ponadczasowym pomysłem na prezent są zawsze książki. Obszerna tematyką i szeroka ilość pomysłów na prezent sprawia, że z łatwością można znaleźć idealną pozycję dla niemal każdego. Książki pozwalają spojrzeć na wiele kwestii z zupełnie innej perspektywy, a jednocześnie znacząco poszerzają horyzonty. Alternatywnym rozwiązaniem są audiobooki, które umożliwiają poznanie danej pozycji bez konieczności samodzielnego czytania. Audiobooki są nierzadko czytane przez znakomite postacie, które potrafią manipulować głosem, aby idealnie odwzorowywać uczucia i wydarzenia spotykające bohaterów. Audiobook na prezent świetnie sprawdzi się jako podarunek dla współpracowników. Mogą go odtworzyć w trakcie pracy czy podczas jazdy samochodu lub wykonywania innych czynności. 

Dodatkowo można pokusić się o zakup słodkiego upominku. Może być on w tradycyjnej formie bombonierki czy czekolady, ale dużo radości sprawiają słodycze zapakowane w humorystyczne lub spersonalizowane opakowania. Ewentualnie można rozważyć zakup jakościowych herbat, które zapewnią chwilę relaksu lub wytchnienia podczas długich wieczorów. 

Jak wybrać audiobook dla bliskiej osoby?

Wybór audiobooka powinien być podyktowany zainteresowaniami bądź preferencjami danej osoby. Dla miłośniczki komedii romantycznych sprawdzi się coś innego niż dla fana kryminału lub science fiction. Być może współpracownik potrzebuje dodatkowej motywacji z powodu sytuacji życiowej, w której się aktualnie znajduje? Wówczas świetnie sprawdzi się literatura psychologiczna. Możliwości wyboru są naprawdę przeogromne, a idealny dobór może być poprzedzony krótką obserwacją ukierunkowaną w stronę poznania zainteresowań. 

Wielbiciele kryminału z pewnością ucieszą się z pozycji klasycznych kryminałów, np. „Zamek z piasku, który runął” autorstwa Stiega Larssona czy „Żniw zła” Roberta Galbraitha czytanego przez Macieja Stuhra. Z kolei dla fanów science fiction świetnie sprawdzi się „Niezwyciężony” Stanisława Lema czytany przez niedoścignioną Krystynę Czubówna. Dla osób preferujących romanse w literaturze rekomendowana jest m.in. cała seria „Friends” Aleksandry Nergońskiej, która pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji. A może współpracownik posiada swojego idola, dlatego znakomitym prezentem będzie pozycja przedstawiającą jego biografię. 

Audiobooki świetnie sprawdzają się w niemalże każdym przypadku i można podarować je każdemu, nie tylko współpracownikom. Są one świetną alternatywą dla książek, a odtwarzane regularnie są świetnym sposobem na rozwój umysłu. Badania jednoznacznie wskazują, że nawet kilkuminutowe odsłuchiwanie zapewnia świetną regenerację dla mózgu. Kupowanie ich na prezent jest bardzo dobrze odbierane przez społeczeństwo i przede wszystkim niweluje możliwość nie trafienia w gust danej osoby. Równolegle nie jest ona zmuszana do gromadzenia niepotrzebnych przedmiotów.