Literatura kobieca to idealna propozycja spędzania wolnego czasu dla wszystkich osób, które lubią niebanalne historie.

Nie brakuje historii, które porwą czytelniczkę bez reszty. Obecnie na rynku wydawniczym tygodniowo pojawia się mnóstwo propozycji. Skąd wiedzieć, które z nich zasługują na uwagę i nie będą zmarnowanym czasem? Sprawdźmy.

Literatura kobieca — znane nazwiska bestsellerowych pisarek

Obecnie literatura kobieca ma dość proste zadanie — wciągnąć czytelnika w swój świat. Marzeń, miłosnych zawirowań, szybszego bicia serca. Z pewnością marzysz o tym, by oderwać się od codziennych trosk i monotonnej codzienności i przenieść w świat mafijnych porachunków, czy pierwszych miłości. Do chętnie wybieranych przez czytelniczki autorek zaliczyć możemy:

– Magdalenę Witkiewicz, której książka ,,Uwierz w Mikołaja” niedawno doczekała się ekranizacji. Nazywana ekspertką od szczęśliwych zakończeń, doskonale wie, jak pisać, by serca odbiorców zabiły szybszym rytmem. Pisze historie obyczajowe, ale i te, które wyciskają łzy z największych twardzieli. Idealną propozycją będzie ,,Pierwsza na liście”, czy ,,Czereśnie zawsze muszą być dwie”.

– Krystyna Mirek, mama czwórki dzieci, ciepła i taka sama jak jej powieści. Literatura kobieca w najlepszym wydaniu. Jej saga rodu Cantendorfów osadzona w dawnych latach przyniosła jej wielu zwolenników. Nie inaczej jest w przypadku wydawanej obecnie sagi różanej. 

– Gabriela Gargaś, wzrusza i bawi jednocześnie. Jej historie to zdecydowanie książki, przy których można miło spędzić niejedno popołudnie. Wydawane w lekkiej oprawie graficznej, nie zawsze takie są. Autorka potrafi bowiem przemycić wiele wartości pod pozorem codziennej historii.

Skąd wiedzieć, która lektura trafi w moje gusta?

Jak już wspomnieliśmy, literatura kobieca to bardzo chętnie podejmowany przez autorów temat. Choć jej twórczyniami są głównie panie, ostatnimi czasy i panowie postanowili spróbować w niej swoich sił. Mnogość tytułów i słodkich okładek może przytłoczyć. Skąd wiedzieć, którą lekturę wybrać?

  • sprawdź opinie na księgarniach internetowych. Sama ocena to nie wszystko. Jednemu czytelnikowi spodoba się język, a innemu fabuła. Przeczytaj kilka komentarzy i zdecyduj, czy to coś dla ciebie.
  • wykup abonament w jednym z internetowych sklepów, jak Legimi, czy Empik Go. Dzięki temu, że pojawia się tam mnóstwo książek po przeczytaniu kilku stron i nieprzypasowaniu stylu autora, bez przeszkód będziesz mógł porzucić daną historię.
  • wybierz się na spotkanie klubu dyskusyjnego w Twojej bibliotece, czy domu kultury. Często są tam omawiane książki miesiąca, ale przy okazji można poznać wielu zapalonych moli książkowych. Na pewno polecą Ci coś wartego uwagi.

Literatura kobieca — idealny przerywnik zabieganego dnia

Literatura kobieca to gatunek, który wbrew jego nazwie stanowią książki skierowane nie tylko do płci pięknej. Dzięki dość uniwersalnej tematyce, jaką jest poznawanie nowych osób, zakochiwanie się, czasem mafijne porachunki, znajdzie ona wielu odbiorców. Co równie istotne, znajduje ona miłośników niezależnie od ich wieku.

Mafijny romans – nie tylko u Ady Tulińskiej

Wiele pisarek porusza lub wplata do swoich historii mafijny wątek. Jedną z nich jest coraz chętniej czytana Ada Tulińska. Choć kobieta debiutowała zaledwie kilka lat temu, bardzo szybko zyskała grono wiernych odbiorczyń. Tworzone przez nią serie są niezwykle wciągające poprzez dobrze wykreowanych bohaterów. Jednym z ostatnio wydanych tytułów jest ,,Poznałem Cię w piekle”:

– historia gangstera i córki polityka. Główny bohater nie odpuszcza, dopóki się nie zemści.

– wciąga od pierwszych stron!

Poruszające serca historie Klaudii Bianek

Kobieca literatura nie mogłaby istnieć bez kolejnej młodej autorki, jaką jest Klaudia Bianek. 

W swoich książkach porusza tematy, które są bliskie jej życiu prywatnemu, dzięki czemu historie są autentyczne. Jej seria pastelowa sprawi, że niejednej odbiorczyni łzy wzruszenia popłyną przez ostatnie strony książki. Koniecznie zakup opakowanie chusteczek higienicznych.

Psycholożka Agata Przybyłek w opowieściach z domkami

Choć Agata Przybyłek z wykształcenia jest psycholożką, to na swoim koncie ma już kilkadziesiąt książek z literatury kobiecej. Dzięki swojemu zawodowemu doświadczeniu doskonale wie, jak pokierować bohaterem, by ten jak najlepiej trafił do serca czytelnika. Swoją historię ,,Masz wiadomość” stworzyła na podstawie znajomości z mężem. Nie możesz tego przegapić!

Literatura kobieca ma wiele barw i warto dać sobie szansę na ich poznanie.