Panowie lubią różnorodne rodzaje damskiej figury – jednym do gustu przypadają sylwetki szczupłe, bez biustu lub z niewielkim biustem. Inni wolą panie o okrągłych kształtach, z dużymi biodrami i obfitymi biustami. Ilu panów, tyle gustów. Najważniejsze jednak, aby pani była zbudowana proporcjonalnie, nie za duża, nie za masywna, lecz o odpowiedniej posturze. Mężczyzna ma swoje oczekiwania, a pani powinna być elegancka. 

Panowie najbardziej lubią…

Panowie lubią ładny biust, zgrabne nogi, zadbane dłonie, smukłą szyję, najlepiej długą i małą głowę na takiej szyi osadzoną. Ważne jest, aby kobieta była ładna, zgrabna, miała duże oczy i uśmiech na twarzy. Całość jest ważna, ale najpierw zwracają uwagę na biust. Powinien być zgrabny i kształtny, ładnie wyeksponowany. Bluzka z dekoltem dobrze eksponuje biust. Niejedna pani potrafi pokazać atuty swojej figury. Robi to często podświadomie. Do tego zgrabna pupa – nie za duża, ale zarysowana. Dobrze jest, jeśli biust i biodra są duże, a talia wąska. Taka talia akcentuje krągłości. Taki rodzaj sylwetki jest bardzo kobiecy i pociągający, dodaje pani pełni kobiecości. Kiedyś kobiety decydowały się na operacje, podczas których wyjmowano im niektóre żebra, uzyskując w ten sposób wąską talię. Dzisiaj takie operacje nie są wykonywane, a smukła sylwetka i wąska talia idą ze sobą w parze. 

Inne sylwetki też nie są najgorsze

Jeśli pani ma duży biust, a biodra węższe to też nie wygląda to źle. Ważne, aby nogi były ładne i zgrabne. Proporcje są istotne, ale jeśli nie są rażące, tj. np. wielka sylwetka nie jest postawiona na wąskich nóżkach, to można to zaakceptować. Jeśli jednak sylwetka jest za duża, zwalista, to panom na pewno się nie spodoba. Najgorzej prezentuje się pani, która nie ma wcięcia w talii, ma niezgrabne nogi i zbyt duży biust lub jest pozbawiona takiego biustu.

Co najbardziej lubią panowie?

Warto podsumować, co lubią panowie:

* duży biust podkreślony odpowiednim biustonoszem

* zgrabne, większe pupy, które poruszają się seksownie podczas chodzenia

* szczupłe nogi zaakcentowane obuwiem na wysokich obcasach, najlepiej szpilkami

* zgrabne łydki, smukłe uda, biodra szersze, ale proporcjonalne

* wąską talię, którą można objąć dłońmi

* zgrabne stopy, wąskie, zadbane, z manicure, ubrane w efektowne buty

* wąskie nadgarstki, szczupłe dłonie, szczupłe ręce, które akcentują smukłość danej pani

* proporcjonalność – wszystko powinno być do siebie dopasowane

Nie każda pani jest idealna

Nie każda pani jest idealna, ale panie potrafią podkreślić swoją urodę za pomocą ubrań, butów i makijażu. Wyszczuplające ubrania pozwalają dobrze podkreślić proporcje i ukryć to, co niezbyt dobre w sylwetce. Dłuższe żakiety zakrywają masywne biodra i tuszują brzuszek. Sukienki o odpowiedniej długości pozwalają zakryć niezbyt zgrabne łydki, małe wzory są pożądane, ponieważ nie akcentują wad figury. Duże wzory nie są polecane paniom małym, drobnym, ponieważ jeszcze je przytłoczą, zaburzą proporcje sylwetki, nie wpłyną pozytywnie na całość.

Co zrobić, aby podobać się panom?

Panie powinny zadbać o figurę, o jej smukłość, o zgrabne elementy całego ciała. Nie wszystko można skorygować samodzielnie, ale można zadbać o to, by sylwetka była szczupła, wysportowana, bez zbędnych wałków tłuszczu. Nawet jeśli pani ma masywne łydki czy grubsze uda, ale ogólnie jest szczupła, to wszystko w porządku. Nic złego się nie dzieje i wszystko do siebie pasuje. Można zdecydować się na ingerencję chirurga plastycznego, który zmniejszy pupę, powiększy biust, wymodeluje uda czy zastosuje liposukcję, aby usunąć zbędną tkankę tłuszczową. Nie każda pani jednak jest otwarta na przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych. W takiej sytuacji pozostają ćwiczenia fizyczne, dieta, modelowanie sylwetki w sposób naturalny, bez stosowania skalpela i podejmowania pewnego ryzyka, z jakim wiąże się każda operacja. Panowie mogą zachęcić partnerki do takich ćwiczeń, diety, które nie tylko wymodelują sylwetkę, ale będą też korzystne dla zdrowia oraz samopoczucia. 

Z biegiem lat sylwetka się zmienia, traci dawną smukłość, nie jest taka, jak kiedyś. Nie ma to jednak większego znaczenia. Ważna jest dbałość o siebie. Panowie też nie są idealni, starzeją się, inaczej wyglądają, tyją. Rzadko zdarza się, aby starszy pan był przez całe życie szczupły i przystojny. 

Podsumowując, proporcjonalność jest ważna. Panie nie są idealne, ale ważne jest, aby sylwetka miała proporcjonalne elementy. Panowie nie powinni oczekiwać ideału, lecz szukać elementów, które są ładne, dodają pani kobiecości, akcentują urok. Duży biust, długie nogi, wąska talia – szczęśliwe panie mają wszystkie elementy. Niektóre jednak muszą zadowolić się ładnym biustem, a przeciętną resztą. Nie jest to jednak powód do smutku. Ważne jest dobre samopoczucie i dbanie o siebie.